برگزاری جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با حضور شهردار صالحیه
به گزارش روابط عمومی شهر صالحیه- روز گذشته جلسه رسمی شورای اسلامی شهر صالحیه با حضور مهندس قربانی شهردار صالحیه برگزار گردید.
 حاج محمدرضا دهقان رئیس شورای شهر صالحیه ضمن تبریک به مناسبت ولادت باسعادت و مبارک هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام موسی کاظم(ع) و همچنین تبریک هفته بسیج به مهندس قربانی و اعضای شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از زحمات ،پیگیرها و تلاش های شبانه روزی شهردار صالحیه در اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر افزود: از ابتدای حضور مهندس قربانی در راس مدیریت شهری با سابقه و تجارب ارزنده ای که دارند،در اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر صالحیه اقدامات موثر و خوبی صورت پذیرفته است که امیدواریم تا دهه مبارک فجر امسال شاهد افتتاح برخی از این پروژه ها باشیم.
مهندس قربانی شهردار شهر صالحیه نیز ضمن گرامیداشت مجدد هفته بسیج و تبریک به مناسبت زاد روز امام هفتم (ع) از اعضای شورا به خاطر همدلی و همکاری آنها با مجموعه شهرداری تشکر نمود و افزود:شهرداری صالحیه با همدلی ، تعامل و همکاری لازم و با دلگرمی ازحمایت های اعضای محترم شورای شهر با توکل به خدواند متعال، 12 پروژه ی عمرانی را آغاز نموده که برخی از این پروژه ها اتمام و برخی دیگر در دست تکمیل است که اغلب این پروژه های اجرا شده،پروژه های زیربنایی می باشند .

مهندس قربانی در این جلسه قول دادند تا تعدادی از این پروژه های عمرانی را تا دهه مبارک فجر امسال تکمیل و افتتاح نماید.

در پایان اعضای شورای اسلامی شهر صالحیه از زحمات و تلاش های شبانه روزی  مهندس علیرضا قربانی شهردار صالحیه قدردانی نمودند.

 
 
 پيشينه قانون شوراها ، يا به تعبير آغازين خود انجمن هاي بلديه ، به تشكيل نخستين نهاد قانون گذاري (مجلس شوراي ملي) می رسد. به عبارت ديگر يكي از نخستين قوانين مصوب مجلس شوراي ملي ، قانون بلديه است كه در سال 1325 قمري برابر با 1286 خورشيدي به تصويب رسيد و به اين ترتيب يكي از آرمان هاي بزرگ انقلاب مشروطه جامه عمل پوشيد.
  بهره مندي شهروندان از حق انتخاب كردن و حق انتخاب شدن از جمله در زمينه مديريّت و اداره شهرها در زمره حقوق سياسي قرار مي‌گيرد از همين رو نخستين مقطع تاريخي بررسي قانون شوراها ، بايد زماني باشد كه براي اوّلين بار حقوق سياسي مردم ايران به رسميّت شناخته شد . اين زمان، سالهاي آغازين دهه هشتاد صده دوازدهم هجري خورشيدي است كه انقلاب مشروطيّت به ثمر نشست و مجلس شوراي ملي به قانون گذاري پرداخت.  در طول بيش از 95 سال از تصويب اولين قانون انجمن هاي بلديه در كشور ما ، تشكيل شوراهاي شهر و روستا با فرازها و فرودهاي فراواني مواجه بوده است كه بخشي از آن در پي مي آيد .